úvod technologie použití fotogalerie kontakty
     
 

Novinky

Novinky

 
 

Unikátní ošetření stromů v Jihlavě.

Vylepšování stanoviště stromů pomocí proudové vzduchové trysky arboristika v České Republice zatím příliš nezná. Společnost Treewalker je v použití této technologie jedničkou.


Aktivní vylepšování stanoviště stromů.  Pneumatický rýč.
 

Jedná se o technologii, pomocí níž jsme schopni výrazně zlepšit stanovištní podmínky pro stromy na exponovaných místech. Odkrytím části kořenového systému, narušením zhutněných povrchů a doplněním vhodných substrátů zajistíme pro stromy přístup vzduchu a vody do zóny absorpčních kořenů. Výsledkem je zlepšení vitality dřevin.

Uplatnění tohoto postupu lze doporučit u hodnotných stromů ve městech, které projevují sníženou vitalitu a nachází se na exponovaných místech, většinou se zhutněným povrchem v kořenové zóně.
Vylepšování stanovištních podmínek je jediný efektivní způsob, jak znatelně zvýšit vitalitu stromů, posílit jejich zdravotní stav a prodloužit tím jejich perspektivu.

V některých případech může tato technologie sloužit i k potvrzení diagnostiky hniloby báze stromu.

Pneumatická technologie odstraňování substrátu je vůči kořenům citlivá a žádným způsobem je nepoškozuje.

Kde pneumatický rýč použít:
  • ve městech
  • v zahradách
  • kolem silnic
Kdy pneumatický rýč použít:
  • tam, kde jsou utužené povrchy v kořenové zóně
  • v místech, kde je půda v kořenové zóně zasolená
  • při výkopových pracích v kořenové zóně
  • v případě potřeby průzkumu hniloby báze stromu


Rallye Rejvíz

22. - 26. 5. 2013 proběhla mezinárodní soutěž pro záchranáře. Jan Svárovský se podílel na zajištění úlohy Visatec - záchrana zraněného z koruny stromu. Více informací: http://rallye-rejviz.cz


Jablonecký dračí den

Zúčasntnili jsme se JABLONECKÉHO DRAČÍHO DNE, kde jsme zajišťovali dobrovodný program - lezení dětí po stromě. Více informací: http://www.rkdragonsjablonec.cz


Národní arboristická konference Strom pro život - život pro strom XI. „Stromy pod lupou - Smysl, možné způsoby a praktické využití hodnocení stromů"

David Hora zde bude přednášet na téma: Zkušenosti s reakcí stromů na obvodovou redukci a následná péče o takto ošetřené stromy a Ingrid Kochová přednese příspěvek: Hodocení a návrhy ošetření u starých stromů.

více >>>


Starší novinky...

 
 
 
Veškerá práva vyhrazena ® www.treewalker.cz, 2008 Stránky vytvořil - Libor Slavík, www.internetove-studio.cz